Rezervasyon

Rezervasyon Formu

>ALIŞ
Araç Alış Yeri
Araç Alış Tarihi
Araç Alış Saati
İADE
Araç İade Yeri
Araç İade Tarihi
Araç İade Saati

Mersin Kızkalesi Araç Kiralama

02/03/2017

Mersin'in ilçesi Erdemli Korikos sahil kısmındaki kalenin 200 m. açığındaki küçük adacık üzerindeki kaleye Kız Kalesi denir. Kızkalesi Mersin'e 60 km Adana’ya 145 km mesafededir.

Kızkalesi'ndeki ören yerlerinde kalelere, kiliselere, sarnıçlara, su kemerlerine, kaya mezarlarına, lahitlere, taş döşemeli yollara sıkça rastlanılmaktadır. Kıyıdaki kalenin 500 metre açığındaki küçük bir adacık üzerine kurulu kaleye, Kızkalesi denilmektedir. Uzun yıllar alan restore çalışması ve büyük bölümü ayakta olan Kızkalesi’nin kuzey ve güney uçları sekiz kuleyle korunmuştur. Kalenin dış çevre uzunluğu 192 metredir. Kızkalesi ile sahildeki kale denizden bir yolla bağlanmış, denizden gelecek saldırılara karşı önlem alınmıştı. Karamanoğlu İbrahim Bey tarafından 1448 yılında onarılan Kızkalesi bugün İçel turizminin sembolü haline gelmiştir.

Kızkalesi'nde yerli ve yabacı turistlerin güvenle girebileceği biri 300 m., diğeri de 1.200 m. uzunluğunda iki plaj vardır. Kızkalesi, yerli ve yabancı turistlerin güvenle tatil yapabilecekleri bir yer haline gelmiştir. Eğlence ve alışveriş merkezleriyle dikkatleri çekmektedir. Yaz sezonunda kasabada yapılan kültür, turizm ve spor festivalleri kasabaya canlılık getirmektedir. Bütün bunlara Mersin'de EKAR Rent A Car firmasından Rent A Car Kaskolu araçlar kiralayıp gönül rahatlığı ile mini bir tatil oluşturmak sizin elinizde. Mersin'de bulunan yüzlerce kiralık araç firması arasından sadece Rent A Car Kaskolu araçlar kiralayan EKAR'ı tercih etmenizi öneririz.

Diğer Blog Yazıları
Sosyal Medya
Kampanyalar ve yeniliklerden haberdar olmak için sosyal medyada bizi takip edin!