Rezervasyon

Rezervasyon Formu

>ALIŞ
Araç Alış Yeri
Araç Alış Tarihi
Araç Alış Saati
İADE
Araç İade Yeri
Araç İade Tarihi
Araç İade Saati

Mersin'de Şöförlü Araç Kiralama

02/03/2017

Mersin'in en önemli ve işlek caddelerinden biri olan Atatürk Caddesi üzerinde kentin odak noktasında yer alan bu yapı Mersin Atatürk evi ve müzesi olarak geçer. 1897 de dönemin Almanya Konsolosu Bay Christmanın Mersinli Mavromati ailesinden bir bayanla evliliği nedeniyle konut olarak kullanılmak üzere yaptırılmıştır. Mimari bilinmemekle beraber.

1980'li yıllarda yapının kamulaştırılması kararlaştırılarak yenileme çalışmaları başlatılmıştır. 1982 yılından itibaren de Kültür Bakanlığının mülkiyetinde olup. 1982 den 10 yıla kadar süren restore çalışmaları sonucu 12 Ekim 1992 tarihinde Atatürk Evi ve Müzesi olarak resmi açılışı yapılmıştır.

Mersin Atatürk Evi ve Müzesinin alt katı, Fotoğraflar ve Belgelerle Atatürk Müzesi olarak hazırlanmıştır. Ayrıca Ankara, Anıtkabir Müzesinden getirilen 22 adet kişisel eşyası da sergilenmektedir.

Etnoğrafik eserlerin sergilendiği üst katta salona açılan yedi odanın ikisi yatak odası, biri çalışma odası, dördü ise oturma odası olarak değerlendirilmiştir. Bu müze günümüzde Atatürk sevenlerinin en gözde odak noktasıdır. Bu bölgede Mersin'de Şoförlü Araç Kiralama hizmeti alarak rahat bir gezi yapabilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları
Sosyal Medya
Kampanyalar ve yeniliklerden haberdar olmak için sosyal medyada bizi takip edin!